Imam jak bol i osecaj gusenja i pritisak na to mesto u gruduma (grudna kost) . Kada mi je donji pritisak veci od 85 toliko se lose osecam, inace imam nizak krvni pritisak, u zadnje vreme su mi pritisci vrlo blizu recimo 99/80 ili 106/88 i tako variraju. Pre par godina sam dozivela slog desnog oka na koje sada nevidim. Sve ovo me plasi pa bih zelela neki savet. Pozdrav danica

    Odgovoreno: 17. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Najpre da se kompletira dijagnostika: kardiološki pregled sa uz srca, holter krvnog pritiska pa da se odreti terapija, ako je potrebno. Uzimajte više tečnostim izbegavajte slanu hranu i izađite u šetnju. Poželjnja je i kontrola kod neurologa i oftalmologa.
      dr milan mijailović