Ja vec nekoliko eseci osecam probadanje u predelu srca, ponekad osetim da srce zastane i za trenutak me nesto zaboli i odma pusti. To je tako trajalo do pre neki dan, a onda se pogorsalo, po ceo dan imam neki cudan osecaj u predelu srca, kao da me neko steze, kao da me gusi. Uz to sam malaksao i cim se malo fizicki aktiviram srce oce da iskoci koliko lupa. Danas sam bio kod doktorke opste medicine i ispricao joj sve to, ona mi je izmerila pritisak i puls, poslusala srce i rekla mi da ono skroz normalno radi, i da nije problem u njemu. Jel postoji neki slucaj da srce kuca normalno a da sa njim nesto nije u redu?? Molim vas nadjite malo vremena da mi odgovorite to je vama malo vremena a meni moze zivot da spasi unapred zahvalan

    Odgovoreno: 17. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Probadanje oko srca je benigna pojava, ali ako osećate preskakanje i osećaj stezanja u grudima potreban je kardiološki pregled sa uz srca, eventualno i holter ekg-a, a vaš kardiolog će da proceni da li treba da se urade i antitela na kardiotropne viruse. Do tada bez većih fizičkih napora.