Postovani. . . . Pre 4 god koksaki je bio cb1-cb2-1024, cb3-cb4-128, cb5-64. Trenutno pijem concor 2, 5 a sada opet uradila test koksaki i rezultati su cb1-128, cb2-512, cb3-cb4-128, cb5 64. Sta da radim za sada doktor nista ne kaze. Nikada nije uradjen test opterecenja samo ultrazvuk i receno mi da vidi neku tecnost pa zato opet uradjen test koksaki. Molim vas za odgovor. Hvala puno.

    Odgovoreno: 08. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Titar antitela na coxsackie virus je promenjljiv, zavisno od odgovora organizma, zato antitela variraju vremenom. U svakom slučaju virus je izazvao i manji izliv u perikardu pa test opterećenja ne treba da se radi. Samo praćenje ultrazvukom, polivitaminska terapija i bez većih fizičkih napora.
      dr milan mijailović