Postovani, godinama vec uz lek za hipertireozu pijem propranolol. Kada su mi ukinuti lekovi za stitnu (poslednji ptu) , propranolol je ostao zbog preskakanja srca i tahikardije. Sad sam u fazi stimulacije za inseminaciju i doktorka ginekolog je predlozila da predjem na verapamil. Pila sam 1/4 propranolola od 20, a sad su mi dali 2x40 mg verapamila. Ali problem je sto se ja ne osecam bas najbolje sa verapamilom. . . Cak sto bise osecam se kao da nisam popila lek (znam kako sam se osecala kad zaboravim da popijem propranolol) . Interesuje me da li je to dobra doza i sta ako mi ne odgovara verapamil, ima li jos neki lek koji mogu da koristim danas sutra u trudnoci. Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Obzirom da se planira trudnoća, treba da znate da se beta blokatori ne daju u trudnoći, jedina opcija je varapamil. Pitanje je doze koja treba da se propiše, moguće je i 3-4 puta dnevno 40-80 mg, samo treba paziti da se krvni pritisak ne snizi. Tegobe koje ste osećali kada ne popijete propranolol su normalne u toj situaciji (kao apstinencijalni sindrom) . Uzimajte i dosta tečnosti.
      dr milan mijailović