Postovani, pre dva dana sam izasao iz bolnice sa dijagnozom cardiomyopathia aliae dilativa, tachycardia supraventricularis paroxismalis, fibrilatio atriorum flutuatio atriorum, disordines tractus urinarii alii, block fasciculi dextri, morbus refluxualis gastro oesophageus. Propisana terapija je aspirin 1/1, dilacor1/1 pet dana pauza dva dana, propranolol3/1, lizopril1/1/4, lasix1/1, aldactone1/1, controloc1/0/0, probiotic1/1, hepalip2/1. . . . . . Jos sam u aritmiji u dobrom opstem stanju. . . . . . Moje pitanje je koja bolest je u pitanju? Jel opasno po zivot? Tretman lekovima'mogu li ja ici na posao?

    Odgovoreno: 24. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Imate uvećano srce zbog čega se javio i poremećaj ritma, a možda i blok desne grane koji provodi impuls za desnu komoru. Takva komora ne može dovoljno i jako da pumpa krv pa su u terapiju uvedena 2 leka za izmokravanje, da bi se komora rasteretila. Bez velikih fizičkih napora, higijensko dijetalni režim, bez soli u ishrani, redovno lečenje respiratornih infekcija, vakcinacija protiv gripa, skoro bez alkohola. Ostale dijagnoze se odnose na infekciju bubrega i vraćanje krvi iz želuca u jednjak pa za to konsultujte urologa i gastroenterologa.
      dr milan mijailović