Poštovani, da li digitalni aparat pokazuje tačan pritisak i otkucaje? Izmerila sam i imala sam 96 otkucaja i nisam mogla da verujem i zatim sam odmah sama merila puls u toku jednog minuta i bilo je 65. Hvala.

    Odgovoreno: 23. 11. 2015.

Komentari na pitanje: #142191

    • Za vrijeme studija fizike uvijek su me učili da analogni (aparati sa kazaljkom) imaju bolju preciznost u odnosu na digitalne. Digitalni aparati prilično griješe čim baterija malo oslabi. Zašto ljekari za mjerenje krvnog pritiska koriste isključivo barometar sa živom?