Postovani, vec pet dana mi je nizak pritisak 96/63 i puls 89. I svih pet dana merenja je oko jedan ili dva broja gore-dole. Zatim juce sam sedeci pozvala supruga imenom i odjednom sam ostetila jaku bolu oko grudnog kosa ka levoj strani i nedostatak vazduha. Uzasno, trajalo je minutu mozda a meni sat. Podigao me je i izveo na balkon i govoreci da disem polako a ja nisam mogla da osetim vazduh u plucima. Inace se osecam jaaako umorno i pospano, ali to prepisujem obavezama oko dvoje male dece. Molim vas odgovorite mi vase misljenje. Srdacan pozdrav i sve najbolje! Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 23. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Tegobe koje ste naveli mogu da budu posledica hroničnog premora i neispavanosti, kao i niskog krvnog pritiska. Uzimajte dovoljno tečnosti, malo posolite hranu i radite vežbe disanja, ali se svakako javite svom lekaru na pregled, a on će, ako je potrebno, tražiti mišljenje kardiologa i dopunsku dijagnostiku.
      dr milan mijailović