Poštovani, imam 18 godina i na uz srca rekli su da imam pmv, parcijalni prolaps, mr 1-2+ u dva mlaza. Ima li razloga za brigu? Prepisao mi je magnezijum i 1/4 propranolola po potrebi. Hvala.

    Odgovoreno: 23. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Nemate razloge za brigu ako redovno budete uzimali terapiju, unosili dovoljno tečnosti, radili vežbe disanja i bavili se laganom do umerenom rekreacijom (brže šetnje, vožnja bicikla i sl.) . Pvm može dadaje osećaj nelagodnosti u grudnom košu (palpitacije) , ubrzan srčani rad, ali uz terapiju i nefarmakološke mere mislim da nećete imati značajne tegobe.
      dr milan mijailović