Poštovani, možete li mi reći nešto o parcijalnom prolapsu mitralne valvule? Hvala.

    Odgovoreno: 23. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Parcijalni pvm nekada može da daje osećaj nelagodnosti u grudima, ubrzan srčani rad. Najčešće osoba nema nikakve tegobe pa terapija nije potrebna. Možete da uzimate magnezijum, da radite vežbe disanja, uzimate dovoljno tečnosti i da idete u šetnje. Ako je potrebno, vaš kardiolog će odrediti terapiju na osnovu kliničkog stanja.
      dr milan mijailović