Postovani, danas sam dobila rezultate snimanja srca i pluca. Piše sledeče. Hilobazalno obostrano izražena pl. Šara bez rtg znakova konsolidacije pl. Parenhima. Diskretna dekstrokonvesna skolioza torak. Kičme. Hilusi nešto voluminozniji, vaskularni. Aorta tamna. Srce umereno naglašenog luka leve komore. Kf sinusi transparentni. Molim vas da mi objasnite o čemu se radi.

    Odgovoreno: 23. 11. 2015.

Komentari na pitanje: #142029

    • Radiografija pluća i srca koštane i mekotkivne strukture u fiziološkim granicama. Ne vide se znaci infiltracije i konsolidacije u plućima,naglašen retikularni crtež. Srčano-sudovna senka nije uvećana,naglašenog luka leve komore. Molim za komentar nalaza. Imam 62 god. Hvala unapred

    • Danas sam radila rendgen pluća i srca. Rezultat: Srce je lako povećano,sa naglašenim lukom leve komore. Pluća čista nema aktivnog patološkog procesa.

    • Ako biste hteli da mi pojasnite radiološki nalaz posle snimanja pluća: na učinjenoj grafiji se u plućnom parenhimu ne uočavaju aktivne patološke promene, niti se uočavaju ro jasno zone konsolidacije i infiltracije. Podignuta dijafragma. KF sinusi lako zasečeni, moguće zbog superpozicije sa mekotkivnim strukturama dojki i projekciji rebara. Srčanosudovna senka aorne konfiguracije, proširenog transverzalnog prečnika, naglašenog luka leve komore. Hilusne senke nehomogene. U levom hilusu susp. kalcifikovan Ln. Skolioza i spondiloza prikazanog delaTH kičme sa upadljivim ivičnim osteofitima na TH7-TH9 sa diskartrozom TH7-TH8, TH8-TH9.