Dobro vece. U poslednjih nekoliko nedelja imam problem sa oticanjem zglobova na nogama. Preko noci otok spadne ali u toku dana se zglobovi naduju. Posebno ako sedim. Organizam mi ne trazi tecnost, cak i na najvisim letnjim temeraturama, tako da je praznjenje lose. Radim na prekookeanskim brodovima, tako da sam se zbog neredovne i nekvalitetne ishrane, jednom recju, neurednog zivota takodje, prilicno i ugojila. Molim vas, intereduje me, da mozete da mi kazete kod kod specijaliste prvo da idem. Hvala unapred!!

    Odgovoreno: 03. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Najpre uradite analize krvi: pro-bnp, ukupni proteini, albumin, ast, alt, ldh, ureu, kreatinin, holesterol, ldl, hdl, tg, kalijum, natrijum. Zatimuz srca, uz abdomena i pregled krvnih sudova nogu (color doppler ks donjuh ekstremiteta) . Morate da vodite računa o pravilnoj ishrani, uzimanju dovoljno tečnosti. Mogući uzrok je i dugtrajno stajanje ili hodanje, zato kada odmarate podignite potkolenice.
      nakon ispitivanja postaviće se dijagnoza i otkriti uzrok oroka koje ste naveli.
      dr milan mijailović