Poštovani, imam 18 godina, ustanovljen mi je pvm na ultrazvuku srca. Brine me to. Pijem magnezijum i 1/4 propranolola po potrebi. Da li može to da se izleči? Hvala.

    Odgovoreno: 26. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Prolaps mitralne valvule nije opasan sam po sebi, ali može da daje neprijatne senzacije i nelagosnost u grudima, ubrzan srčani rad. Terapija koju uzimate je dobra. Uzimajte i više tečnosti, svakodnevno šetajte i radite vežbe dubokog disanja. Bolest se ne leči, jer podrazumeva izdužen mitralni listić, jedan ili čak oba, koji pri kontrakciji leve komore ulazi delimično u levu pretkomoru.
      dr milan mijailović