Poštovani, interesuje me da li je moguće da ako se u kraćem vremenskom periodu (3-4 meseca) urade 3 pregleda eho-srca, da nalazi pokazu netacne vrednosti aorte? U mom slucaju na prvom pregledu aoroot nalaz je bio 3, 58cm, zatim kroz 2 meseca 4, 17cm i zadnji nalaz mesec dana kasnije 4, 21cm? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 26. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Moguće je, sve zavisi od uz aparata, veštine lekara koji vas pregleda, kao i više spoljašnjih faktora. Druga i treća vrednost, koje ste naveli, ne razlikuju se bitno, ali se razlikuju u odnosu na prvu vrednost, koja je u granicama normale. Moguće i da je tokom vremenskog perioda stvarno došlo do blage dilatacije aorte.
      dr milan mijailović