Poštovani, da li su probadanja usled pvm normalne, da li je opasno, ili se dešava i usled straha koji osećam, straha da me opet ne probode u inat tome što ne želim, stresa. Hvala.

    Odgovoreno: 16. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Probadanja ili palpitacije su normalan nalaz kod prolapsa mitralne valvule. Razne vrste nelagodnosti u grudima, ubrzan srčani rad, takođe. Samo po sebi nije opasno. Očigledno da je kod vas jaka i psihička komponenta, zato nemojte da paničite, radite vežbe dubokog disanja, svakodnevno šetajte. Po potrebi možete da uzmete male doze propranolola, npr. 1/4 tablete.
      dr milan mijailović