Postovani, na rutinskoj kontroli ekg, uvidjeno je da imam poremecaj sprovodjenja (dijagnoza-mobitz2) , nakon toga uradjena su mi ispitivanja - uz srca, ergometrija i holter ekg. Posto nisam bio u mogucnosti da popricam sa kardiologom, nego sam samo dobio zakljucak. . Da skratim, zakljucak doktora sa nalazima: uz srca=ef67% , ao=2, 8 lp=3, 8 bez potpunih kriterijuma za pvm holter ekg=ves=2 pauze do 2, 1sec registrovane = 31 sves=0 ergometrija=test negativan za ibs. Ako mozete samo da mi kazete da li je ovaj zakljucak zabrinjavajuci ili ne? Pozdrav, vladimir

    Odgovoreno: 16. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Vaš nalaz za sada nije zabrinjavajući. Dobro je što nisu registrovane pauze duže 0d 2. 5 sekundi. Uz nalaz srca je uredan. Ergometrija je dobra, nemate ishemijsku bolest srca.
      potrebno je dalje traganje za uzrokom poremećaja provođenja, kod vas se jedan impuls iz av čvora ne prenese na komore, provede se svaki drugi. Kontrola elektrolita, funkcije štitaste žlezde.
      pozdrav