Poštovani, pre godinu i po dana sam radila ekg i eho srca i sve je bilo u redu, od avgusta osecam palitacije i probadanje, povremeno se to javlja,. . Pritisak je uglavnom oko 125/75 i od 65-80 otkucaja. Danas sam bila na eho srca i kardiolog je rekao da imam pvm particle. Hormoni su u redu i nema znakova upale. Prepisao mi je magnezijum i propanolol po potrebi. Po prirodi sam plašljiva, osetljiva, perfekcionista, anksioznost je prisutna kao i stres zbog odbacivanja od drage osobe. Ima li razloga za brigu?

    Odgovoreno: 14. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Dobili ste dobru terapiju. Tegobe koje osećate tipične su za prolaps. Radite vežbe dubokog disanja i idite u svakodnevne šetnje. Nemate razloga za brigu, ali morate da radite na svom emocionalnom stanju, potražite i pomoć psihologa. Možete da koristite i male doze bromazepama, 1. 5 mg po potrebi.
      dr milan mijailović