Postovanje, zovem se danijel, imam 30 god. Tezak 72kg, visok 183co. Pre 2 god poceli su simptomi ubrzanog rada srca i napada panike i o tome tada nisam imao pojma o svom zdravlju. . . Isti se javljaju i dan danas i to bas cesto. Kardio pregledi su uradjeni i rezultati su odlicni, jedini problemcic je malo brze treperenje srcanih zalistaka. . . Dobijam terapiju 2x 1/2 propranolola. . . Dalje. Panike nastaju skoro svakodnevno i odlazim kod psihijatra koji konstatuje napetost sa stresom i pojacanim emocijama i dobiljam terapiju 2x0. 25 xanaxa i jedan i drugi lek neprestano koristim vec godinu dana. Takodje sam ustanovio da mi je tesko bez njih i mislim da bih tesko mogao da prestanem sa uzimanjem istih. E sada, od pre par meseci imam panike dok merim pritisak sa kucnim elektricnim aparatom i odmah mi pritisak skoci na 150/100 inace je normalan 120/80 cak sam i holter nosio i tu je sve ok. Jedino sto me brine su ti nagli skokovi pritiska pa nagli pad. Recimo jednom sam izmerio 180/110 i odmah zvao hitnu, u medjuvremenu sam popio pola propranolola i pola xanaxa. . . Oni su stigli za nekih 20 minuta i izmerilimi pritisak 90/60 sto mi je delovalo nemoguce jer je proslo malo vremena. . . Lek cak i nije poceo da deluje. I da aparat sam testirao i ispravan je tj. Tacan 90% . Bas sam oduzio ali sta da radim kada sam u nedoumici i sve mi je ovo rebus. . . . Sve sto bih zamolio je neki kratki savet sta i kako dalje i odakle poceti. Hvala na vremenu a nadam se i odgovoru. Ziv i zdrav bio.

    Odgovoreno: 12. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Uzimate adekvatnu terapiju, i kardiološku i psihijatrijsku. Verovatno je vaša struktura ličnosti takva da na sve reagujete panično. Mislim da je osim terapije potrebna i svakodnevna rekreacija, najbolji lek protiv stresa je fizička aktivnost. Radite i vežbe dubokog disanja, dubok udah, zadržite par sekundi pa polako izbacite vazduh. Vidim da su svi kardiološki pokazatelji odlični, nemojte to da pokvarite svojim načinom reagovanja. U terapiju dodajte i magnezijum sa b vitaminom.
      dr milan mijailovič