Postovani, imam probelem sa ubrzanim radom srca (oko 100 otkucaja u minuti) . Javljala sam se lekaru. Radili su mi ekg, proveravali stitnu zledzu, pluca, i sve je dobro. Pritisak mi je 110/70. Pijem propranolol svaki dan (1/2 ujutru i 1/2 uvece) , medjutim i dalje imam smetnje kad legnem da spavam, osecam ubrzan rad srca.

    Odgovoreno: 30. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Obzirom da je funkcija štitaste žlezde uredna, kao i da pregledom nije otkriven uzrok tahikardije, predlažem opunsku dijagnostiku: holter ekg-a, uz srca i eventualno test opterećenja (prethodno da se isključi propranolol iz terapije) . Predlažem da u terapiju dodamo magnezijum i neki anksiolitik pred spavanje. Propranolol je lek izbora, naročito ako ste pod stresom.
      stojim vam na raspolaganju.
      dr milan mijailović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #140684