Poslednji rezultati krvi pokazali su povecane vrednosti triglicerida 4. 29; ggt 124 a manjak tp63 i amy21. Operisao sam cetvorostruki baj pas i pijem amiodaron za aritmiju. Interesujeme dali smem da primenim sistem brojsove ishrane jer ocigledno da je kod mene upitanju los rad jetre. Molim vas strucni savet jer zelim da se resim tih triglicerida koji su stalno poviseni bez obzira na to sto 90% mi je biljna ishrana. Ostali rezultati su dobri. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 24. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Mislim da brojsova dijeta nije prava ishrana za vas. Trigliceridi su regulisani genetikom, unosom masnih, slatkih namirnica i alkohola. Predlažem da vaša ishrana bude približna normalnoj ishrani, sa redukcijom navedenih namirnica (izbegavajte i slatko voće, banane, grožđe) , malo povećajte fizičku aktivnost i uzimajte save oil 1 dnevn0. Manji obroci su poželjni. Uz takvu ishranu i umerenu fizičku aktivnost ponovite analize lipida u krvi za 2-3 meseca. Tada ćemo odlučiti da li vam je potrebna i terapija, danas postoje vrlo efikasni lekovi u lečenje hipertrigliceridemije.
      dr milan mijailović