Postovani imam jedno pitanje za vas strucn tim. Moja mama he pre nekoliko godina imala klinicku smrt radjena je ranemacija elektrosokovima pri tome otkuca srca he bio preko 180 u min, posle ovih vremenskih promena ovi dana jon has poslilo i otkucaj he bas visok 160 u min vila je ko'd lekara ustanovljena jon he diagnoza myocardiopathia chronica molim vas recite mi da li je opasno, unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Postoji nekoliko vrsta kardiomiopatija (dilatativna, hipertrofična, restriktivna, ishemijska, aritmogena kmp desne komore) , kolege koje su postavile navedenu dijagnozu su, verovatno i precizirale o kojoj se radi. U svakom slučaju propisana terapija, način ishrane uz lagane šetnje bez većih fizičkih napora, mogu da pomognu. Ukinuti sve faktore rizika tipa pušenja, preteranog konzumiranja kafe, stres, redovno lečenje respiratornih infekcija. Zavisno od progresije bolesti postoje i druge terapijske metode, o čemu se odlučuje nakon određenog vremena i praćenja pacijenta.
      dr milan mijailović