Poštovani, prije mjesec dana sam imao po mene jako stresnu situaciju. Jako sam se bio zabrinuo, pocelo me gusit veoma veoma jako, hiperventilacija, itd. I kao da se svaki organ u meni trese. Ajde nekako se to smirilo jako kratko ali sam osjecao i dalje slabost. Da mi prije 15-tak dana dok sam cekao bus pojavilo isto ubrzano kucanje srca, gusenje u grlu, otezano disanje i kao da ne mogu da se nadisem dovoljno. Uz to u zadnje vrijeme tremor. Ali problem se najvise javlja u predvece ili cim legnem pocne srce da mi lupa. Prvi put mi se to desilo sa 15 godina, ali tada se nisam javio kardiologu, mada je bilo jako vruce ljeto a ja sam bio dan bio vani. Tada je doktorica u hitnoj rekla da je mozda od zelucanog reflexa jer sam joj tads rekao da sam naglo se najeo. Mada sam i tada imao problema u obitelji, kao i pubertet i sve ali to se sve smirilo u sedmici dana. Inace sam uvijek zabrinut, mislim razmisljam preduboko o svemu, iako sam veoma vesel lik, zadnjih dana sam skroz sa malo ili skoro bez ikakvih emocija. Plakao bi a ne mogu. Da se vratim na lupanje srca, koje me jako uznemirava i opcu slabost koja nastane u trenutku, kao i povrrmeni tremor u gornjim extremitetima stomak, ruke najvise. Takodjer imam veoma kratak san i mnogo puta se budim, i ponekad imam osjecaj nestvsrnosti, ponekad u glavi mi dolaze dogadzaji koji se uopste nisu desili, i onda se trgnem odjednom kao iz sna. Ne znam da li je od stresa, novog nacina zivota, malo sna i puno posla u zadnjih 15tak dana. Ali znaci peoblem se je javio ranije. Hvala. . .

    Odgovoreno: 21. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Tegobe koje ste opisali, najverovatnije, jesu posledica hroničnog premora, stresa i neispavanosti. Predlažem da započnete sa nekom laganom rekreacijom, tipa šetanja, konsultujete psihologa ili psihijatra, a nakon toga pregled gastroenterologa (gastroskopija) . Zatim kompletno kardiološko ispitivanje: pregled sa ekg-om, uz srca, a zavisno od prethodnih nalaza i holter krvnog pritiska i ekg-a, test opterećenja.
      dr milan mijailović, stojim vam na raspolaganju