Pozdrav, kada sam imao 15 godina imao sam jako lupanje srca i isao sam kod kardiologa radio ultra zvuk, ekg nekoliko puta i uvek mi pokaze ne kompletni blok desne grane, ultra zvuk su rekli da je odlican kao i snimanje pluca i srca, stitna zlezda je odradjena i ona je ekstra kao i pritisak, nosio sam holter i tu mi je pri naporu registrovana fizioloska sinusna tahikardija, sada imam 18 godina i pri naporu ne uvek, osetim kako mi jako lupa srce cak dolazi ta jacina do grla, ali prestane mozda posle minut i kada se protezem osetim jako pulsirnje u glavi, sve to traje realativno kratko da li vi mozda imate neki odgovor posto kada sam isao na te preglede uvek su mi rekli da je sve uredu ali sam imao ponekad te probleme. .

    Odgovoreno: 09. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Obzirom da su svi pregledi i dopunske dijagnostičke metode uredni, moguće je da vi preterujete sa fizičkim naporima, a pitanje je i pravilnog disanja tokom napora. Niste napisali da li vam je urađen test opterećenja, što bi bilo poželjno. Sinusna tahikardija je normalan odgovor srca na opterećenje.
      dr milan mijailović