Postovani, u maju su mi ugradjena dva stenta posle infarkta u bolnici u valjevu. Dijagnoza konzilijuma dedinje kojima smo poslali papire na uvid: balon dilatacija. Intervencija za treci stent je predvidjena za 14. 12. 2015. Koje fizicke aktivnosti bih smeo da upraznjavam do operacije? Kakvu ishranu mi preporucujete? Da li biste mogli da mi predlozite nesto za brzi oporavak u smislu fizickih ili mentalnih vezbi? Hvala slobodan rankovic

    Odgovoreno: 09. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Do intervencije nemojte da se naprežete niti da ubrzavate oporavak, potrebno je vreme da se vratite u dobru formu. Bez većih fizičkih napora, samo lagane šetnje, plivanje, eventualno i vožnja bicikla. U ishrani izbegavajte slanu i masnu hranu, pržeo i pohovano, konzumirajte dosta voća i povrća. Ugradnja stentova je savremena terapija infarkta miokarda, uz lekoe koje sve, verovatno, već dobili.
      dr milan mijailović