Poslata na analizu krvi zbog loseg ekg nalazi su dobri sem metod enzimska kalij 5. 4 ultrazvuk srca ok dg blok lijeve strane koliko ove vrijednosti kalija mogu uzrokovati ovu dijagnozu unaprijed hvala

    Odgovoreno: 09. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Povišena vrednost kalijuma u krvi može da utiče na izgled zapisa u ekg-u, ali vrednost 5. 4 ne bi trebalo da napravi bitne promene. Blok leve grane je, najverovatnije, urođen. Izbegavajte namirnice koje sadrže dosta kalijuma, paradajz, banane, povremeno kontrolišite vrednosti. U dogovoru sa vašim lekaorm moguće je da povremeno koristite male doze diuretika koji izbacuje kalijum.
      dr milan mijailović