Postovani, prije 10 mjeseci je sve pocelo, bio sam kod doktora zbog upale pluca ali se sve iskomplikovalo, poceo sam da osjecam jako lupanje srca i ubrzan rad srca, bolove u nogama, i malaksalost. . . Nisam znao o cemu se radi, i tek nakon mjesec dana me je posavjetovala jedna doktorica da odem da radim nalaze za koksaki. . . Radio aam ih u privatnu laboratoriju i nalazi su bili pozitivni. . . Nakon toga sam primljen u klinicki centar crne gore i ispitali su me od glave do pete i svi nalazi su savrseni. . . Nakon toga sam bio par puta kod privatnog kardiologa i svaki put mi je rekao da nemam nikakvih promjena na srcu. Zadnji put sam bio na kontrolu 15. 7 i naravno kao i do sada sve je bilo uredu, ali ja i dan danas osjecam jako lupanje bez ubrzanog rada i trnjenje lijeve ruke. . . Poceo sam sa treninzima ali nista se ne mjenja ni na gore ni na bolje. . . Samo bih volio da znam da li mogu da nastavim sa treninzima? I puls mi je u toku treninga oko 140 ali mislim da je to normalno jer nisam trenirao nista zadnje 2 godine i pusac sam (kutija dnevno) . . . . Hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Verujem da je kolega koji vas redovno kontroliše i leči u pravu kada kaže da nema oštećenja srčanog mišića. Osećaj lupanjasrca ne znači uvek i ubrzan srčani rad, a pulas koji ste izmerili u naporu mislim da je dobar (niste napisali koliko imate godina da izračunamo puls do kojeg treba da se opteretite u naporu) . Znate da se popravljanje kondicije i opšteg stanje ne može za nak9oliko dana, poterbno je da postepeno povećavate opterećenje, na 15-ak dana. Naravno i prestanite da pušite jer sport i pušenje ne idu zajedno.
      dr milan mijailović