Postovani, uradjena mi je ablacija pre 2 meseca. Od tad sam na terapiji farinom, trenutno uzimam 1/2 ujutru. Jutros sam vadila krv i vrednost inr je 2, 73, ali ptv je 36, 5. Da li to ima nekog znacaja ili ne? Inace vodim računa o ishrani.

    Odgovoreno: 07. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Poželjnaj vrednost inr-a je 2. 0-2. 5, vrednost 2. 73 je blago povišena. Ne bi trebalo da predstavlja problem, jer, verovatno, nema te podlive u koži, krvarenje iz nosa i desni, u urinu. Možda bi doza farina trebalo da se blago koriguje, npr. 1/2, 1/2 i 1/4 tablete. Uzimajte lek posle podne.
      dr milan mijailović