Postovani. Kardiolog mi je prepisao da pijem lek monopril 5mg jednom dnevno ujutro. Terapija je vise preventivna. Moje pitanje je da li mogu da uzimam lek bilive od 5 mg pred spavanje? Pozdrav.

    Odgovoreno: 05. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Doza monoprila je mala i bolje je da lek uzimate redovno. A bilive 5 mg se uzima u preporučenoj dozi od 10 mg pre seksualne aktivnosti i nezavisno od unosa hrane. Lek bilive se uzima najmanje 30 minuta pre seksualne aktivnosti.
      maksimalna učestalost primene je jednom dnevno. Zači da lek možete da uzimate po uslovom da ne koristite druge lekove koji imaju nitrate u sebi ili oslobađaju azot monoksid.
      dr milan mijailović