Postovani, molim vas ako mozete da mi odgovorite na pitanje: pre pet godine imala sam operaciju srca, ugradjen mi je vestacki zalizak. Sa obzirom na moj nizak pritisak sto valvuli i odgovara u potpunosti, ove godine sam dobila visok pritisak i stvara mi velike probleme. Imam trnjenje leve strane, a pre dva dana mi je skocio pritisak na 175 i moje telo se treslo celih sat vremena. Naravno popila sam lekove za pritisak i otisla kod lekara, tamo su mi rekli da je to oblik epi napada. Glavu sam snimala pre godinu dana sve je uredu na snimku je pokazalo zastarele mozdane udare. Zasto mi se ovo desava kada pijem redovno svoje lekove i vodim racuna o svojoj ishrani. Hvala unapred na vasem odgovoru

    Odgovoreno: 04. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Postoje mnogi razlozi za povremene skokove krvnog pritiska i pored redovnog uzimanja terapije i pravilnog načina života. To zahteva pažljivo uzimanje podataka o svemu što je prethodilo događaju. Treba da proverite funkciju štitaste žlezde i bubrega, da se uradi doppler krvnih sudova vrata, kao i kontrolu kod neurologa (eeg?) . U slučaju da se visok krvni pritisak opet pojavi stavite tabletu enalapril 10 mg pod jezik.
      dr m mijailović