Postovani, imam 18 godina i zadnjih dva, tri mjeseca mi se javlja bol u grudima, na lijevoj strani. Obicno traje nekoliko sekundi do minut ali me kasnije tokom tog dana jos par puta tako zaboli. U tim trenucima me jako boli kada pokusam da udahnem a pomaze ukoliko izdisem. Da li imam problem sa srcem ili je to od stresa mozda?

    Odgovoreno: 24. 07. 2015.
    • Poštovana,
      U vašim godinama, kao i prema opisu tegoba, ne bi trebalo da se radi o srčanim problemima. Tegobe verovatno potiču od mišićnih, koštanih ili vezivnih struktura, kao i od grudne kičme. Ako dobro podnosite fizičke napore i nemate tegobe tokom istih, možemo da isključimo bolest srca. Poželjno je da se uardi kardiološki pregled sa ekg-om, eventualno i dopunske dijagnostičke metode (uz srca, test opterećenja) na osnovu kojih ćemo sa sigurnošću reći koji je uzrok vaših tegoba. Izvolite u dz jedro, stojim vam na raspolaganju.
      dr milan mijailović