Postovani, prije godinu dana sam imala pad krvnog pritiska na 70/50 a inace mi je 120/80. Infuzijama nismo mnogo postigli, tako da se regulisao nakon 10ak dana. Zahtjevan je strogi odmor i sto vise tecnosti. Medjutim, evo opet ista prica. Trenutno je 90/60 i imam lupanje srca i jaku pospanost. Unosim slanu i slatku tecnost naizmjenicno. Molim vas da mi odgovorite da li ima potrebe za dodatnim pregledima i analizama. Hvala

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Osećate tipične tegobe vezane za niske vrednosti krvnog pritiska. Na žalost ne postoje lekovi koji mogu da povise pritisak, savetuje se više tečnosti (i mineralna voda) , slanija ishrana, crni čaj i kafa. Ležanje sa podignutim ekstremitetima može da pomogne. U slučaju da nema poboljšanja predlažem dupunsku dijagnostiku: uz srca, 24 časovni holter krvnog pritiska, što možete da uradite u dz jedro.
      dr milan mijailović