Pozdrav interesuje me da li omega 3 i cardiopirin (aspirin) imaju isto dejstvo na trombocite i na ugruske? Znam da omega 3 ne dozvoljava holesterolu da se lepi za zidove krvnog suda i da ne dozvoljava stvaranje ugrusaka, tj kruni ih. E sad da li cardiopirin ima isti efekat, i sta je bolje uzimati za preventivu ova dva preparata kak o bi se izbeglo stvaranje ugrusaka (tromba) ili stvaranje holesterola od kojeg nastaju plakovi a sami otkinuti plakovi su ugrusak?

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Omega 3 masne kiseline i aspirin nema ju isti efekat na cirkulaciju i agregaciju trombocita. Oba leka mogu da se uzimaju zajedno, ali morate da obratite pažnju i na svoj način života. Savetujem svakodnevnu umerenu rekreaciju, ishranu sa manje soli, masnoća i slatkiša.
      da li ste gojazni, pušite li, pod stresom ste? I o ovim faktorima rizika morate da vodite računa i da ih eliminišete.
      dr milan mijailović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #137677

    • Hvala na odgovoru. Znaci mogu da se uzimaju zajedno, to sam vas pitao da ne bi doslo do nekog krvarenja jer oba preparata razredjuju krv.