Postovani imam 26 godina, dijagnoza mi je baloniranje prednjeg mitralnog zaliska, radjen mi je ultrazvuk i ekg, doktor mi je preporucio propranolol i tablete sumece magnezijuma, bavim se fudbalom, neprofesionalno, pa me zanima da li smem i dalje da ga treniram i da se bavim bilo kakvim fizickim aktivnostima ili se moram paziti, doktor mi je rekao da mogu nastaviti bez brige ali mene zanima i vase misljenje, jer ipak srce je srce i ako treba da pripazim na nesto. . . Simptomi su mi bili povremeno lupanje srca, inace proplanolol nisam uzimao ali tablete magnezijuma uzimam

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      U vašem slučaju slobodno možete rekreativno da se bavite fudbalom, ne preterujte sa velikim fizičkim naprezanjima. Mislim da će biti dovoljno da uzimate samo magnezijum, u slučaju povremenog lupanja srca radite vežbe dubokog disanja, a ako to ne pomogne sažvaćite 1/4 tablete propranolola sa par gutljaja vode. Puls do kog smete da se opteretite je 155, ali nemojte da se trudite da uvek dostignete ovaj broj.
      dr milan mijailović