Postovani, imam 25 godina, bavim se sportom od svoje 6-te godine, poslednjih dve godine aktivno u teretani. Zadnjih godinu dana redovno imam panicne napade, ubrzan rad srca, strah od infarkta, pritisak (na kucnom digitalnom aparatu) merim svakodnevno po nekoliko pita, nekad je 120/80 nekad ide i do 160/90, vadio sam krv-rezultati idealni, holter srca-rezultati dobri, ekg-rezultati dobri, uz-srca-rezultati odlicni, test opterecenja srca-rezultati odlicni, kardiolog mi je rekao da mi je srce zdravo. Mene zanima da li je normalno to sto mi pritisak skace, cak su mi i nokti na rukama nekako modri, pa mi se desi da me nesto zigne u glavi-ja to odmah povezujem za mozdanim udarom, imam bas veliki strah od srcanog i mozdanog udara, ne smem vise da treniram jer me je strah. Neuropsihijatar mi je rekao je sve ok ali ja ne znam sta vise da radim. Ja sam sve te a alize radio u oktobru prosle godine, da li je moguce da se pogorsa nesto od tada?

    Odgovoreno: 29. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Samo zdravo srce može da se bavi sportom i da izdražava napore. Iz podataka se vidi da ste kardiološki potpuno zdravi. Mislim da je vaš problem psihičke prirode što ćete rešavati sa psihologom i psihijatrom. Do tada ne razmišljajte ni o infarktu niti o šlogu jer vaš pravilan način života (bez pušenje, alkohola i psihoaktivnih supstanci) garabtuje dobro zdravlje i dug život.
      pozdrav