2006. God. Mi je ugrađen "cunami" stent. 1. U čemu je njegova razlika od drugih stentova? 2. Da li je istina da posle 10 god. Od ugradnje, dolazi do začepljenja stenta? 3. Da li je potrebno i kada, raditi preventivnu koronografiju?

    Odgovoreno: 29. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Puno ime stenta je tsunami® gold bare metal stent, veličine 2-4 mm i dužine do 27 mm. Lako se pozicionira zbog posebnih karakteristika. Razlikuje se od drugih vrsta stentova jer nije obložen lekom koji odlaže restenozu, arteriosklerozu i trombozu stenta. Trajanje stenta je individualni proces koji zavisi od terapije i načina života svakog pacijenta, koji mogu da traju i više decenija. Koronarografija se radi kada se postavi sumnja na ishemijsku bolest srca, o tome odlučujete vi i vaš kardiolog koji vas leči.
      dr milan mijailović