Dijagnoza mi je prolaps mitralnog zalistka. . . . Pijem bisocor 2, 5mg dnevno. . . U zadnje vrijeme osjecam tegobe u vidu gubljenja daha. . . Zamor. . A sada i jak kasalj uzrokovan virusom gripa. . . Da li trebam preventivno da se zastitim. . . Da ne bi doslo do komplikacija. . . Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 29. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Prolaps mitralnog zaliska daje tegobe koje ste naveli, ali se pogoršavaju u svim stanjima infekcije respiratornog sistema, sistema za varenje praćenih temperaturo, zato se preporučuje strogo mirovanje, redovno uzimanje terapije, magnezijuma i antibiotika (ako je potrebno) i lekova za obaranje temperature, vitamina, toplih čajeva. Bisoprolol je odličan lek za vašu bolest.

      dr milan mijailović