Poštovani, kardiolog me je uputio da dam krv na viruse: koksaki cb1-cb5, cmv i parvo b19. Cmv je 1/8-. Parvo b19 igm je negativan. Parvo b19 igg je pozitivan. Rezultati za koksaki još uvek nisu stigli. Otpusna bolnička dijagnoza mi je: sinus rhythm st. Post myopericarditidem. Zanima me šta znače gore navedeni rezultati i da li su oni uzrok problema koje sam imao i da li ostaju neke posledice.

    Odgovoreno: 29. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Jedan od uzroka myopericarditisa je i virusna infekcije. Vaš lekar je tražio antitela na viruse koji najčešće izazivaju upalu srčanog mišića i srčane maramice. Igg antitela znače da smo nekada ranije bili u kontaktu sa nekim od virusa, samo igm povišen titar označaba svežu, akutnu ibnfekciju. Dok se ne završi dijagnostika treba da mirujete, uzimte laganu hranu, bez aditiva i konzervenasa, dosta voća i povrća. Ako je kolega ordinirao terapiju treba redovno da je uzimate, možete da dodate magnezijum sa vitaminom b6.
      dr milan mijailović