Postovani, imam 27 g i imam anksiozni panicni poremecaj vec 10 g. Ne pijem terapiju od neuropsihijatra, prestala prije 2-3 g, stanje se dostaa popravilo, imam neke tablete za smirenje po potrebi. Ali pijem bisocor, zbog jakog lupanja srca. Ali to lupanje je ok kad sam van bolnice, osim kad dozivim napad panike. Ali cim legnem da radim ekg meni puls skoci od straha, objasnjavala sam to dr ali ja i dalje pijem bisocor. Radila sam ultrazvuk srca i kaze dr da je uredu, da to lupanje moramo smiriti. Inace mi je puls 60-80. Tlak 120/80. . . Uz bisocor zna nekad biti nizi. Pisem ovo cisto da cujem i drugo misljenje. Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 29. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Terapija je odlična, vaše lečenje treba da bude timski (kardiolog i psihijatar) , a ja savetujem da svaki dan šetate ukupno 60 minuta i da radite vežbe disanja, naročito kada nastupi napad panike: dubok udah, zadržite par sekundi i polako izbacite vazduh) . Ne dozvolite da mozak upropasti tako plemeniti organ, kaao što je srce.
      dr milan mijailović