1. Značaj redovnog uzimanja terapije

    Pitanje broj: #133053

    Poštovani,
    moj tata je dobio da pije Presolol od 100mg, ali "zaboravi da ga popije". Mogu li ja nekako u sok, hranu da mu stavim jer drugacije ga ne mogu naterati da popije? Ali osetljiv je na ukuse.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Mislim da je najvažnije da razgovarate sa vašim ocem o značaju redovnog uzimanja terapije, koja je ordinirana sa dobrim razlogom od strane kolege. Neredovno uzimanje ili neuzimanje kardiološke terapije može da pogorša postojeću bolest ili poremećaj, što svakako nije dobro. Ako vaš otac i dalje ne želi da sarađuje, dovedite ga na pregled u Dom zdravlja Jedro da mu razjasnimo neke dileme i njegove zdravstvene probleme rešimo u njegovu korist.