Dobro vece. Imam 19 godina i vec neko vreme unazad imam aritmiju, bar bi je ja tako nazvao kada srce ubrza sa radom i tako jedno 7, 8 s preskace. Uz to ovako imam i neki neugpdan osecaj kada srce samo od sebe tako kao zastane pa nastavi sa radom. Radio sam uz srca dva puta, nosio holter i kaze mi doktor da je sve savrsenom ali meni se idalje to desava? Molim za odgovor. Hvala.

    Odgovoreno: 29. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Prema vašem opisu radi se o kratkotrajnim tahikardijama (komorske, pretkomorske?) što treba da se dokumentuje ekg snimkom, holterom i ekstrasistolama. Ako poremećaj nije izražen svakog dana, ne dešava se više puta dnevno savetujem da uzimate magnezijum, radite vežbe dubokog disanja. Nevedene tegobe su česte kod mladih ljudi, javljaju se i kod sportista. Redovne kontrole kod vašeg doktora, ako je potrebno kolega će da uvede odgovarajuću terapiju.
      dr milan mijailović