Pozdrav pre dva mjseca sam poceo osjecati lupanje srca i propode na strani gde je srce uradio sam ekg 2puta opa puta je bio u redu radio sam krv svi parametri su u redu sem ck koji 360 znaci duplo uvecan da li to ima veze za srcem, takodje sam aksionzan i malo spavam. Bio bih zahvalan vasem odgocoru

    Odgovoreno: 25. 06. 2013.
    • Poštovani,
      Ck je analiza koja se odnosu na aktivnost i nekrozu svih mišića i nije specifičan samo za srce. Specifičan biomarker za srce je troponin. S obzirom da imate kardiološke tegobe savetuje se pregled kardiologa, koji će vas uputiti na dalju dijagnostiku ukoliko postoje indikacije (holter ekg-a, ehokardiogram) . Lupanje srca je često povezano sa stresnim situacija i češće se sreće kod nervoznih osoba, te s obzirom da se i sami žalite na anksioznost i nesanicu, savetujem vam da porazgovarate i sa psihijatrom i obavezno uradite hormone štitaste žlezde.