Poštovani,
    imam 53 godine i od kako znam za sebe imam nizak pritisak. Medjutim u poslednje vreme je sve gore, naročito ujutro kad se probudim. Dešava mi se da mi pritisak ujutro bude 75/49, a otkucaji srca 43-45. Osećam se loše. Tek kad se malo "razmrdam" budem dobro. nimala sam srce i rekli su mi da je srce kao organ u redu.
    Da li mi možete reći od čega bi to moglo da bude?Možda neko začepljenje?
    Hvala.

    Odgovoreno: 30. 01. 2009.
    • Tako malen broj otkucaja srca ne može biti normalan. Zdravo srce uvek obezbedi sebi ritam sa minimalnom frekvencijom od 50 otkucaja u minuti. Niste naveli da li uzimate neke lekove koji mogu da istovremeno snižavaju krvni pritisak i usporavaju srčani rad. U svakom slučaju ili niste dobro izbrojali broj otkucaja ili onaj ko vam je snimao Ekg nije dobro procenio Vaš Ekg.