Da Vam kažem, pre tri nedelje ujak mi je umro u kolima dok je vozio i to od srca, a nikada nije imao srčane probleme, samo odjednom, a počela sam da se plašim nešto, moja majka ima malo srčanih problema, dešava se da je žiga srce, i ona pije Propanolol nekoliko godina i to je smiruje, al me uhvatio neki strah da se, daleko bilo, i njoj tako nešto ne bi moglo desiti.
    Uplašena sam, molim Vas ako možete nekako da me smirite, biću Vam zahvalna.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 01. 2009.
    • Poznata je pojava identifikacije sa drugim ljudima u toj situaciji..narocito ako Vam je ovo prvi put da se nekom Vama bliskom desilo tako nesto.Naprasne srcane smrti su jasne i uglavnom objasnjenja desavanja. Nema razloga da svoju majku odmah ,,vidite"u istoj situaciji.Ono sto ona moze uraditi s obzirom na tu cinjenicu je da uradi jedan rutinski internisticki pregled koji podrazumeva laboratorijske analize krvi(ukljucujuci holesterol i trigliceride) i mokrace,ekg.. Ukoliko je pusac da to vise ne bude i ukoliko ima neko drugo oboljenje da se pridrzava predlozene terapije...i to je sve ..i naravno da se ne opterecuje mogucnoscu da ce se to i njoj desiti ..