Kako se smanjuje holesterol i trigliceridi iz krvi i koliko je to štetno po srce?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Stetno je naravno..za krvne sudove srca ali i za sve ostale krvne sudove. Regulisu se dijetom koja podrazumeva izbegavanje hrane koja moze da pogorsa vrednosti ovih supstanci u krvi .Ukoliko to nije dovoljno onda se uz dijetu uvode i lekovi. Pre svega toga jednim rutinskim internistickim pregledom treba iskljuciti mogucnost na primer smanjenog rada stitne zlezde,secerne bolesti itd u kojima povisene vrednosti holesterola odnosno triglicerida mogu biti posledica osnovne bolesti..