Poštovani,
    u poslednja 2 dana tj. juče i danas imam povremeno "poigravanje" tj. kao preskakanje srca praćeno malom neprijatnošću, manjim teretom u predelu grudi, usporenim radom srca i sniženim pritiskom (115 sa 55, inače imam normalan pritisak 120 sa 70). Interesuje me da li je moguće da je sve to posledica promene vremena, nervoze i sl. ili bi trebala da odem kod kardiologa? U tom slučaju me interesuje šta je merodavnije ekg ili ultrazvuk srca?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Najbolje bi bilo ukoliko sami mozete da izmerite frekfencu srcanog rada u tom momentu i da procenite da li je je ritam pravilan.Bolje od toga je da se uradi Ekg u momentu tih manifestacija koje osetite.Ne navodite koliko to traje ..da li su u pitanju sekunde,minuti ili po celi dan..U svakom slucaju javite se svom internisti..jedan rutinski internisticki pregled bi bio prvi korak ..verovatno i jedini.Ultrazvuk nije metoda prvog izbora u Vasem slucaju..cak vam mozda uopste nije ni potrebna...