Poštovani,
    molim Vas za informaciju. Kod mog sina koji ima 7 godina Dg.Friedreich ataxia koja je konstatovana genetskom analizom,od simtoma kod njega je prisutan nestabilan hod i CARDIOMYOPATHIA HYPERTROPHICA, od terapije pije propranolol 3puta po 5mg, već dva meseca ne mogu da zakažem kontrolni pregled u Tiršovoj kod odredjenog kardiologa, da li je moguće u nekoj drugoj ustanovi i kod kog kardiologa odraditi Ehokardiografsko snimanje, kontaktirala sam privatne ordinacije niko od tih lekara ne pregleda decu ispod 16 godina.

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Pedijatriski kardiolog je osoba koju treba da potrazite.Tesko je poverovati da u Univerzitetskoj decijoj klinici ne mozete da zakazete pregled za jednu tako specificnu dijagnozu.Jedino ako je procena kardiologa da se takva kontrola moze obaviti i kod pedijatriskog kardiologa u nadleznoj ustanovi kojoj pripada Vase dete. Ehokardiografsko snimanje se ne radi svaka dva meseca..Kontrola kardiologa ne podrazumeva da se svaki put radi i ultrazvucni pregled.Nista novo nece pokazati ultrazvucni pregled nakon dva meseca. Postujte preporuke kardiologa sto se tice ucestalosti kontrolnih ehokardiogrfskih pregleda..