Poštovani,
    imam 54 godina, preko 30g strastveni pušač (3 kutije na dan) inače jako nervozna osoba koja je svašta prosla. Sada mi je život koliko toliko sredjen, nemam nekih velikih problema. Pre deset meseci imao sam infrakt miokarda, kažu jako težak. Posle rehabilitacije još jedan ali bez novih oštećenja. Sve analize su dobre osim povećanih leukocita. Pritisak je pod terapijom u redu. Uradjen STRES TEST na TREDMILU prokol po BRUSU Na kraju 1 stepena bol u grudima i depresija od 1,5mm u V4 do V6.Pritisak 150/100. Test ukazuje na smanjenu koronarnu rezervu. Pušim i ne krećem se. Moram li ići na koronarnografiju?Probao sam da ostavim pušenje ali bezuspešno. Postoji li mogućnost da me snadje isto što i pre 10 meseci?

    Odgovoreno: 31. 01. 2009.
    • Naravno da postoji.Prestanak pusenja je prva terapiska i preventivna mera..ali ta odluka ipak mora biti Vasa..ISKLJUCIVO Vasa...Koronarografiju ne treba da izbegavate..ona Vam prestavlja jedinu mogucnost da i terapijskom smislu moze nesto da se uradi...