Poštovani,
    moj osnovni problem je što imam, tj mislim da imam problem sa želucem i stalno imam u delu ispod grudi tenziju i napetost. Gutao sondu i radjena biopsija tri uzorka sve OK, jedino su našli da mi je upaljeno nešto na izlazu iz želuca ka dvanaestercu. Verovatno mi je zbog toga i pritisak 140/90 i stalno sam nervozan i napet. Strašno me taj bol u predelu želuca čini nervoznim i razdražljivim, a imam osećaj kao da su mi uši zapušene i kada zatvorim prstima nos one kao da se na tren otpuše. Jedni mi daju da pijem XALOL, a drugi doktori PRESOLOL 100mg 1/4 ujutru i uveče. Sportista sam bio 10 godina i nisam zagovornik tableta, ali ovo postaje baš iscrpljujuće. Retko ima, ali se desi otkucaji srca 85-95, a nekad 65-70. Nekad mi se desi da mogu džak kupusa da nosim po ceo dan, a nekad sa kesom za kupovinu se umorim i srce lupa. Izuzetno se uplašim kada mi je potrebno izmeriti pritisak. Vadio sam krvi rez. su OK, samo malo povišeni trigliceridi. Sve ovo me čini nervoznim i uplašenim.
    Molim Vas pomozite mi šta bi trebalo da radim. Počeo sam da idem kod psihoterapeuta, ali mi on nije dao nikakve lekove, opet pomišljam da uzimam PRESOLOL.