Kako lečiti LDL holesterol koji se popeo na 10,oo. Pokušala sam da sprovedem dijetu, ali mi se od povrća gadi i povraćam i pored uzimanja Gelusila. Gastroskopijom mi je utvrđen Gastritis i upala jednjaka.. Bolujem od Angine pekt... pa pored lekova za snižavanje pritiska imam bolove u grudima i aritmiju i malaksalost.
    Da li postoji neki Efikasan lek koji može smanjiti LDL Holesterol, a da ne smeta, Presolol, Dilkoranu, Sulpiridu, Norvasc-u, Tilkodix-u, Demetrinu..?
    Hvala doktoru na odgovoru!

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • Naravno da postoji.S obzirom na anginu pektoris i te kako Vam je neophodno da uzimate lekove iz grupe statina.Oni naravno nisu zamena za dijetu vec druga linija odbrane koja je vama definitivno potrebna. To su lekovi cholipam,simvor,zocor,tulip itd. S obzirom na anginu pektoris ovaj lek mozete dobiti na recept.Sto pre ga trebate poceti koristiti uz rigorozno postivanje pravilne ishrane NARAVNO.