Poštovani doktore,
    obraćam se zbog moje majke koja već duže vreme ima problem. Dijagnoza je kardiomiopatija i angina pektoris, a od terapije uzima: dilacor 2x1 monizol 20mg 2x1 concor 2,5mg 1x1 lasix 2tabl. na 2-3 dan spironolakton 25mg 1x1 aminofilin 100mg 2x1 a takođe je i na insulinu. Problem je što se brzo zamara i verovatno zbog vode joj otiču i noge. Otok se javlja i pored toga što redovno pije lasix i spironolakton. Kakvo je rešenje, da li postoji neka terapija što bi joj pomoglo u smislu da bude stabilna duže vreme?

    Odgovoreno: 08. 12. 2008.
    • doza lasixa i spironolactona se moze povecati. dalje moze se iskljuciti concor ...ali sve to moze da uradi samo nadlezni lekar internista na osnovu kompletnih podataka anamneze,fizikalnog pregleda,Ekg-a,laboratoriskih nalaza i Rtg srca i pluca..nikako sama na svoju ruku Najbolje da se javi svom internisti..