Poštovani,
    molio bih Vas da mi protumačite nalaz testa opterećenja. Ja ću napisati sve što pise na papiru koji sam dobio. Kontinuirani test opterećenja na pokretnoj traci protokolom po mod. Bruce-a prekinut u 2. minuti IV stepena zbog postizanja maksimalno predvidjenog opterećenja. Vreme trajanja testa: 10 min 45 sec. Postignuto opterećenje iznosi 15 MET-a. FS u miru 80/min, na kraju testa 197/min odnosno, 101% od max. predvidjene FS. KP se kretao od 140/100 do 190/100 mmHg. EKG u miru (stojeći stav): sinusni ritam fr. oko 80/min, neg. T talas u D3, a VF. Zaključak: Tokom testa FS je bila u granicama normale dok je sistolni KP pokazao porast. Nisu registrovani poremećaji ritma, niti promene u EKG-u. Pacijent bez tegoba. Ekg – u oporavku: nakon 3 minuta identičan početnom. Tolerancija na fizički napor dobra, hronotropna rezerva srca adekvatna. Ne registruju se sigurni znaci za redukciju koronarnog protoka. Hpertenzivna reakcija na napor. Imam 27g, 96Kg i visok sam 176cm. Ozbiljno sam krenuo u dijetu protiv holesterola (radi mršavljenja, a i smanjena istog (ukupni: 5.4)). Idem na plivanje svaki dan po 1h.
    Moje pitanje je da li je test opeterećenja pokazao neke “probleme” zbog kojih bih trebalo brinuti i da li mogu slobodno iči na plivanje?
    Hvala Vam unapred i izvinjavam se na podužem opisu.